Archiwum
Rok szkolny 2006/2007
Rok szkolny 2007/2008
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Galeria


Dnia 19 czerwca 2007r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie osiągnięć uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2006/2007.
Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody i gratulacje wręczane przez Dyrektora szkoły mgr Dorotę Bulińską. Wyróżnieni uczniowie uśmiechnięci i dumni wychodzili na scenę, często wielokrotnie. Każdy z nich otrzymywał gromkie brawa.
Dzień wcześniej, dnia 18 czerwca br. w auli Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej odbyła się miejska uroczystość podsumowania osiągnięć uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2006/2007. Wśród nagrodzonych 270 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i artystycznych za osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki, sportu od szczebla wojewódzkiego wzwyż znalazło się 2 uczniów naszej placówki Jakub Bukowski i Artur Stachowicz. Wśród 199 nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i zawodach sportowych również znalazło się dwóch naszych nauczycieli.
Zawsze w czerwcu tuż przed zakończeniem roku szkolnego, Katowicka Szkoła Policji szeroko otwiera swoje podwoje, zapraszając mieszkańców Śląska, zwłaszcza tych najmłodszych, na „Dzień Otwarty”. W tym roku 15 czerwca grupa uczniów - małych aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego ,„Kopciuszek” wzięła udział w wielkiej lekcji prewencji kryminalnej, połączonej z prezentacją policyjnych działań, ukazujących dzieciom specyfikę tej tak przecież wyjątkowej profesji. Dzieci obejrzały:
- tresurę psów,
- popisy karate,
- salę symulacyjną,
- pokaz zachowań policjantów w sytuacjach zagrożeń
- pokaz w wykonaniu „policyjnych komandosów”
W przyszłym roku na pewno znów pojedziemy, bo bardzo nam smakowała policyjna grochówka.
W środę 23 maja br. społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 w Dąbrowie Górniczej gościła po raz kolejny podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Dąbrowy - Jeżów koło Łodzi z opiekunami. Zespół brał udział w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej - Dąbrowa Górnicza 2007.
W ramach spotkania integracyjnego goście obejrzeli inscenizację Szkolnego Koła Teatralnego pt. „O Michasi. która szukała przyjaciela” o tematyce profilaktycznej oraz występ szkolnego zespołu tańca nowoczesnego. Uczniowie obecni na spotkaniu doskonale bawili się oglądając przedstawienie w wykonaniu gości.
Następnie członkowie Zespołu i ich opiekunowie uczestniczyli w uroczystym obiedzie. Spotkanie zakończyło się pięknym wpisem do Szkolnej Kroniki i obietnicą ponownego spotkania w przyszłym roku.
Impreza dostarczyła uczestnikom wielu wzruszeń i przyjemnych chwil. Była wspaniałą lekcją tolerancji.
W dniach 07.05- 11.05. 2007, szkoła nasza po raz 3 przystapiła do projektu Dzień Wiosny w Europie, w myśl tegorocznego hasła: „Razem od 1957: Święto Europy w szkołach.”
Zielone kolonie 2007
8 czerwca 2007 r. nasza klasa wróciła z Zielonych Kolonii w Jastrzębiej Górze. Pogoda nam dopisała. Codziennie byliśmy na plaży. Dzięki rodzicom i naszej wychowawczyni p. Elżbiecie Wawrzyniak mieliśmy wiele wycieczek i atrakcji.


Dzień 10 maja 2007r - dniem uprzejmości w naszej szkole. Tylko twoja uśmiechnięta buzia jest najmilszą nagrodą dla twojego wychowawcy.
Zasady zachowania się podczas przerw:
 1. Nie biegaj! - Pamiętaj, nie jesteś sam. Możesz przewrócić, popchnąć kolegę.

 2. Nie krzycz! - Hałas nie pozwala wypocząć w czasie przerwy.

 3. Nie siadaj na parapecie ! - To miejsce przeznaczone jest na dekoracje i kwiaty. Bądź kulturalny.

 4. Nie przebywaj niepotrzebnie w toalecie! - Twój kolega chce również z niej skorzystać. Zachowaj czystość w łazience. Szanuj pracę pań sprzątających.

 5. Gdy masz problem podejdź do nauczyciela dyżurującego - On Ci pomoże . Pamiętaj to Twój przyjaciel.

 6. Porozmawiaj z kolegą o ciekawym filmie, interesującej książce.

 7. Wymień naklejki - może znajdziecie wspólne zainteresowania.

 8. Baw się tak, abyś Ty i Twoi koledzy byli bezpieczni, poradź się wychowawcy.

 9. Idź do biblioteki - Wypożycz książkę.

 10. Zjedz drugie śniadanie - Doda Ci sił, lepiej się poczujesz, poprawi Ci humor.

 11. Nawiąż nowe znajomości - Może spotkasz swojego przyjaciela.

 12. Zatrzymaj się, gdy usłyszysz dzwonek. Po zakończeniu jego brzmienia podejdź i ustaw się przy swojej sali.


Dnia 25 kwietnia nasza szkoła była organizatorem IX Miejskiego Przeglądu Teatrzyków Świetlicowych. Mali aktorzy z 12 zespołów teatralnych prezentowali swoje umiejętności w 20 minutowych inscenizacjach. Uczestniczyli:
 Lp. 
 Szkoła 
 Nazwa zespołu 
 Tytuł przedstawienia 
 1 
 SP 10 
 TEATRZYK ŚWIETLICOWY> 
 ZACZAROWANY ŁABĘDŹ 
 2 
 SP 21 
 TEATRZYK ŚWIETLICOWY 
 ZŁOTA GĄSKA 
 3 
 SP 34 
 TEATRZYK ZA KURTYNKĄ 
 KOT W BUTACH 
 4 
 SP 13 
 TEATRZYK RAZ, DWA, TRZY 
 BRZYDKIE KACZĄTKO 
 5 
 KATOLICKA SP 
 PIERWSZAKI Z TEATRALNEJ PAKI 
 ZNACIE? TO POSŁUCHAJCIE! 
 6 
 SP 20 
 ZIARENKA 
 KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU 
 7 
 SP 29 
 PINOKIO 
 BAŚŃ O WSPÓŁCZESNEJ ŚPIĄCEJ KRÓLEWNIE 
 8 
 SP 26 
 PIEROT 
 DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI 
 9 
 SP 28 
 TEATRZYK ZNAD PRZEMSZY 
 SZAFA BABUNI 
 10 
 SP 30 
 ŚWIETLIKI 
 SZEWCZYK DRATEWKA 
 11 
 SP 18 
 ŚWIETLIKI 
 CZERWONY KAPTUREK 
 12 
 SP 11 
 TEATRZYK ŚWIETLICOWY 
 KOT W BUTACH 

Decyzją Jury IX Miejskiego Przeglądu Teatrzyków Świetlicowych:

I miejsce - Teatrzyk świetlicowy ze Szkoły Podstawowej Nr 10


II miejsce - Teatrzyk świetlicowy ze Szkoły Podstawowej Nr 28


III miejsce - Teatrzyk świetlicowy ze Szkoły Podstawowej Nr 21


Wyróżnienie - Teatrzyk świetlicowy ze Szkoły Podstawowej Nr 11


Nagroda dla aktora za najciekawszą grę aktorską - Jakub Kowalski - Szkoła Podstawowa nr 29


Wyróżnienie dla aktora za ciekawą grę aktorską - Julia Miterska - Katolicka Szkoła Podstawowa

Zgodnie z tradycją X Miejski Przegląd Teatrzyków Świetlicowych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 10.
W organizację Przeglądu czynnie włączyli się rodzice, pracownicy obsługi i nauczyciele.
Za życzliwość, bezinteresowność i pomocną dłoń - dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy także sponsorom za wsparcie w organizacji IX Miejskiego Przeglądu Teatrzyków Świetlicowych: Sponsorzy:

Organizatorzy
Dyrektor szkoły - mgr Dorota Bulińska
mgr Regina Wygoda
mgr Iwona Sudzińska
mgr Dorota KlejnotDnia 19 kwietnia odbyła się impreza - "Wieczór teatralno - muzyczny".Była to impreza środowiskowa. Zaszczycili ją goście i przyjaciele szkoły: Pan Grzegorz Kawalec i Pan Mariusz Kalaga, którzy uświetnili uroczystość swoimi występami. Podczas wieczoru rodzice, uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać młode talenty uczniów klas I - V. Uczniowie pod okiem wychowawców i opiekunów przedstawili:
 Klasa Ia  Układ taneczny do piosenki „Kylie Minoque”
 Klasa Ib  Inscenizację wiersza „Żabi król” i wiersz „O Feliksie, który nigdy nie kładł na swoje miejsce”
 Klasa II  Układ taneczny „Orkiestra” i piosenkę „Nasza klasa”
 Klasa III  Tańce standardowe: Kankan, Samba, Tango
 Klasa IV  Piosenki „Ameryka” i „Bieszczady”
 Klasa V  Układ do muzyki „Titanica”
 Zespół taneczny
„Baw się razem z nami”     
 Taniec dyskotekowy, który pokazała grupa starsza.
Taniec z chustą przestawiony przez grupę młodszą
 Teatrzyk „Kopciuszek”  Przedstawienie „Kot w butach”

Głównym organizatorem imprezy był nauczyciel nauczania zintegrowanego mgr Elżbieta Wawrzyniak. W przygotowania czynnie włączyli się wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Aktywnie działali również rodzice uczniów naszej szkoły.

SZKOŁA  BEZ  PRZEMOCY  
We wrześniu 2006r. Szkoła Podstawowa nr11 przystąpiła do Ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez przemocy". W grudniu 2006r. wzięliśmy udział w konkursie na projekty działań zapobiegające oraz przeciwdziałające przemocy i agresji. Cele konkursu - wspieranie szkół uczestniczących w kampanii w prowadzeniu działań przeciwdziałających przemocy i agresji oraz promocja dobrych praktyk w tym zakresie. W zgłoszeniu konkursowym naszej szkoły zostały opisane prowadzone działania, realizowane przez społeczność szkolną na jej terenie i w otoczeniu szkoły, które zmierzają do rozwiązywania problemów z przemocą w szkole, wynikające ze Szkolnego Programu Przeciwdziałania Agresji i Przemocy. Koordynatorem podejmowanych działań jest pedagog szkolny mgr Dorota Klejnot. Na konkurs wpłynęło 916 projektów. Zgłoszenia były oceniane przez 2 niezależnych ekspertów z Rady Programowej Kampanii. Jury konkursu wybrało 64 projekty szkolne, których autorzy otrzymają nagrody w postaci bonów przeznaczonych na sfinansowanie usług edukacyjnych lub psychologiczno - pedagogicznych. W województwie śląskim nagrodzono 7 placówek, w tym Szkołę Podstawową nr 11 w Dąbrowie Górniczej.
PISZĄ  O  NAS  W  
SP nr 11 w Dąbrowie Górniczej w gronie laureatów kampanii
„Szkoła bez przemocy”
27.03.2007
Jest tablica, na której można napisać, że Jasiek przeprasza Kasię i jest poczta zaufania, czyli tajemna skrzynka, do której każdy może wrzucić list z opisanymi problemami, a do tego wiszący nad głowami łańcuch ludzi, którzy nie tolerują przemocy. Uczniowie SP nr 11 w Dąbrowie Górniczej noszą plakietki „Stop agresji” i organizują „Dzień uprzejmości”.

Wchodzimy w to!     więcej w artykule p.Moniki Krężel - Dziennik Zachodni
PRZYJAZNA  SZKOŁA  
Nasza szkoła przystapiła do akcji 1% dla mojej szkoły, która jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna szkoła”.Jest to szansa zdobycia dużych środków pochodzących ze skarbu państwa na działania polepszające warunki kształcenia Waszych dzieci bez konieczności uszczuplania własnego budżetu domowego. Wydane pieniądze zostaną zwrócone przez Urząd Skarbowy w przypadku nadpłaty lub o taką kwotę pomniejszona zostanie należność wobec urzędu skarbowego w przypadku niedopłaty. Jest to już III edycja akcji. Wiele szkół, przedszkoli już dwa lata temu przekonało się jak wielu cennych inicjatyw jest ona źródłem finansowania.    więcej  oraz druk
W warsztatach pieczenia chleba, dnia 25 kwietnia, wzięli udział uczniowie klas I - III. Więcej informacji na stronie: www.husar.xt.pl
Od ziarna do Chleba” - czyli jak powstaje chleb?

Leśna to ośrodek rekreacji i wypoczynku w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym w skład którego wchodzi park z jeziorem o tej samej nazwie. Główną atrakcją bogato urządzonego parku jest niewielki ogród zoologiczny. Miejsce to, będące oazą spokoju pośród miejskiego zgiełku, przez cały rok jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców całego Zagłębia Dąbrowskiego, a uczniowie klas IV - VI naszej szkoły park podziwiali 25 kwietnia.
19 kwietnia odbyła się impreza - "Wieczór teatralno - muzyczny". Zaszczycili nas goście specjalni: Pan Grzegorz Kawalec oraz Pan Mariusz Kalaga
Próbny sprawdzian na koniec podstawówki napisaliśmy 23 marca 2007r.
„Każdy z każdym” - sport promuje zdrowie. W dniu 21 marca 2007r. odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej, zorganizowane z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Do rozgrywek przystąpiła znaczna część społeczności szkolnej (5 drużyn wśród chłopców i 4 drużyny dziewcząt). Bezkonkurencyjne okazały się drużyny szóstoklasistów.
„Prymus Szkoły Podstawowej nr 11”
Tradycją naszej szkoły od kilku lat jest wyróżnienie - najlepszego z najlepszych -
ucznia ze średnią z przedmiotów 4.75 i więcej oraz wzorową oceną z zachowania. W tym roku szkolnym wyróżniliśmy 23 uczniów z klas I - VI.
„Witajcie w Ortolandii” Dnia 12 czerwca 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Dąbrowie Górniczej odbył się szkolny konkurs ortograficzny pod hasłem „Witajcie w Ortolandii”
W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI:
Ewelina Kołkowska, Cezary Rudzki, Kamil Czapliński, Łukasz Olszewski, Agnieszka Glita, Wiktoria Bak, Patrycja Jędrusik, Klaudia Bochenek, Iwona Habińska, Gabriela Olszewska, Roksana Mitka, Klaudia Resler, Jakub Szewczyk, Jakub Bukowski, Milena Kawalec oraz Weronika Kucharczyk.
Konkurs przeprowadziły polonistki: mgr Aneta Dobosz oraz mgr Agata Jakubczyk. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwuosobowych zespołach. Mistrzami ortografii naszej szkoły zostali: Ewelina Kołkowska i Cezary Rudzki z klasy IV oraz Kamil Czapliński i Łukasz Olszewski z klasy V
Prezentowaliśmy swoje uzdolnienia podczas wieczoru teatralno - muzycznego, który odbył się 19 kwietnia 2007r.
- Inscenizacja „Żabi król” w wykonaniu małych aktorów z Ib
- Zespół taneczny „Baw się razem z nami”
Taniec dyskotekowy, który pokazała grupa starsza
- Zuzanna Myrta i Ewelina Kowalska w tańcu
- Układ taneczny do piosenki „Kylie Minoque”
- „Bieszczady” w wykonaniu klasy IV
- Taniec w wykonaniu klasy III
- Dla publiczności zaśpiewał gość specjalny - Pan Grzegorz Kawalec
- Szkolne Koło Teatralne „Kopciuszek” w przedstawieniu „Kot w butach”
- Swoją osobą zaszczycił nas - Pan Mariusz Kalaga
- Niespodzianką wieczoru były tańce integracyjne nauczycieli z uczniami.
Rozstrzygnęliśmy I etap szkolnego konkursu Savoir-Vivre „Obycie umila życie” Wyrażenie Savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako:

1. znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności

2. umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Najogólniej, zasady savoir-vivre'u to:

Zasady savoir-vivre'u dotyczą przede wszystkim kilku głównych dziedzin życia:

Zwycięscy I etapu konkursu: Klasa IA - Weronika Kwaśna i Jakub Dróżdż
Klasa IB - Sylwia Dobrek i Jakub Głowacki
Klasa II - Nikol Dawczyńska i Emil Zygała
Klasa III - Zuzanna Myrta i Artur Stachowicz
Klasa IV - Patrycja Jędrusik i Jakub Bukowski
Klasa V - Resler Klaudia, Mitka Roksana i Dominik Kreczmer
Klasa VI - Gabriela Olszewska i Piotr Stępniak
Prymusi w roku szkolnym 2006/2007:
Klasa Ia: Ewelina Bednarczyk, Dawid Drożdż, Jakub Dróżdż, Weronika Kwaśna, Szymon Sęk,
Klasa Ib: Paulina Armatys, Sylwia Dobrek, Paulina Głowacka, Natalia Ostapkiewicz,
Klasa II: Nikol Dawczyńska, Natalia Stachowicz,
Klasa III: Daniel Jędrycha, Zuzanna Myrta, Artur Stachowicz,
Klasa IV: Klaudia Bochenek, Jakub Bukowski, Patrycja Jędrusik, Ewelina Kołkowska, Milena Kawalec, Karolina Nowacka, Aleksandra Zygała,
Klasa V: Agnieszka Gorgoń, Roksana Mitka, Łukasz Olszewski, Klaudia Resler,
Klasa VI: Gabriela Olszewska